Sydney Motorsport Park

Race 1

Position

Car #

Sponsor

Driver/Co-Driver

Class

Laps

Race time

Fastest lap

1

222

Coates Hire Racing

N.Percat/R.Jane

Professional

35

00:52.7

01:32.7

2

21

Team Kiwi Racing

S.Davies/A.Gowans

Professional

35

00:54.6

01:32.5

3

8

Permagard Automotive

M.Twigg/L.Youlden

Elite

35

00:56.3

01:33.7

4

7

No Second Chance

W.Luff/G.Emery

Professional

35

01:00.3

01:32.7

5

29

Ausdrill – Onsite Racing

M.Patrizi/T.Bayliss

Professional

35

01:02.2

01:33.1

6

12

Laser Plumbing & Electrical

S.Richards/T.Koundouris

Professional

35

01:05.8

01:33.0

7

1

Jet Travel Insurance

C.Baird/J.Penny

Professional

35

01:15.7

01:33.5

8

19

Rosche Visper

D.Flack/D.Wall

Elite

35

01:24.4

01:33.6

9

47

Supabarn Supermarkets

J.Koundouris/S.Owen

Elite

35

01:24.7

01:33.1

10

4

Grove Group

S.Grove/E.Bamber

Elite

35

01:46.9

01:33.5

11

9

Hallmarc

M.Cini/T.Slade

Elite

35

01:48.3

01:32.7

12

20

Team BRM / Rentcorp Property

D.Padayachee/J.Bobik

Professional

35

01:50.6

01:34.4

13

50

Action Tyres and More

M.Kingsley/J.Goodacre

Professional

35

01:55.5

01:33.2

14

56

McGrath Estate Agents

S.Smollen/D.Russell

Elite

35

01:57.8

01:33.1

15

13

Porsche Centre Brighton

J.Bergmuller/D.Wood

Elite

35

02:00.7

01:34.1

16

10

Hallmarc

M.Loccisano/J.Reid

Elite

35

02:02.9

01:33.1

17

6

Objective Racing

T.Walls/J.Davison

Elite

35

02:03.1

01:34.0

18

34

GT3 Factory / Wrap My Ride

R.Muscat/S.Middleton

Professional

35

02:20.3

01:34.2

19

88

Malibu Boats

A.Jones/X.West

Professional

34

01:03.2

01:34.4

20

55

Fujitsu Racing

R.Gracie/P.Hill

Professional

34

01:33.2

01:35.1

DNF

24

Pure Energy/ N2U

T.Bates/A.Davison

Elite

29

51:43.2

01:32.6

Race 2

Position

Car #

Sponsor

Driver/Co-Driver

Class

Laps

Race time

Fastest lap

1

8

Permagard Automotive

M.Twigg/L.Youlden

Elite

35

01:15.0

01:32.6

2

21

Team Kiwi Racing

S.Davies/A.Gowans

Professional

35

01:15.5

01:33.1

3

7

No Second Chance

W.Luff/G.Emery

Professional

35

01:16.2

01:32.6

4

4

Grove Group

S.Grove/E.Bamber

Elite

35

01:16.8

01:32.7

5

29

Ausdrill – Onsite Racing

M.Patrizi/T.Bayliss

Professional

35

01:18.4

01:32.8

6

1

Jet Travel Insurance

C.Baird/J.Penny

Professional

35

01:30.9

01:32.3

7

19

Rosche Visper

D.Flack/D.Wall

Elite

35

01:37.7

01:33.7

8

222

Coates Hire Racing

N.Percat/R.Jane

Professional

35

01:40.1

01:33.2

9

24

Pure Energy/ N2U

T.Bates/A.Davison

Elite

35

01:40.5

01:33.5

10

47

Supabarn Supermarkets

J.Koundouris/S.Owen

Elite

35

01:49.7

01:32.7

11

56

McGrath Estate Agents

S.Smollen/D.Russell

Elite

35

01:51.0

01:33.7

12

88

Malibu Boats

A.Jones/X.West

Professional

35

02:09.3

01:33.8

13

12

Laser Plumbing & Electrical

S.Richards/T.Koundouris

Professional

35

02:14.1

01:33.1

14

34

GT3 Factory / Wrap My Ride

R.Muscat/S.Middleton

Professional

35

02:24.5

01:33.0

15

20

Team BRM / Rentcorp Property

D.Padayachee/J.Bobik

Professional

35

02:35.9

01:34.6

16

9

Hallmarc

M.Cini/T.Slade

Elite

35

02:37.8

01:32.3

17

55

Fujitsu Racing

R.Gracie/P.Hill

Professional

35

02:46.3

01:35.4

18

6

Objective Racing

T.Walls/J.Davison

Elite

34

01:49.8

01:32.7

DNF

50

Action Tyres and More

M.Kingsley/J.Goodacre

Professional

29

52:36.7

01:34.0

DNF

13

Porsche Centre Brighton

James Bergmuller (VIC)

Elite

3

09:52.4

01:38.3

DNF

10

Hallmarc

Michael Loccisano (VIC)

Elite

2

07:52.6

01:38.0